fbpx
Darmowa dostawa od 99 zł

3 największe wtopy przed klasą maturalną i jak ich uniknąć?

Przed Tobą intensywny czas w klasie maturalnej. Niektórzy będą go wspominać całkiem w porządku, a niektórzy traumatycznie. Jak znaleźć się w tej pierwszej grupie? Już mówię!

Po pierwsze: nie rezygnuj ze swoich pasji.

Jeśli masz swoją pasję, np. śpiew, sport, planszówki, nie rezygnuj z tego. Są to dla Ciebie naturalne sposoby, na relaks, oderwanie się od rzeczywistości  lub odstresowanie. Będą momenty, że będzie intensywnie i w ramach „zaoszczędzenia czasu” poczujesz chęć, by rzucić wszystkim i skupić się tylko na nauce.

Dlaczego to nie ma sensu? Ponieważ nie da się tylko uczyć. W pewnym momencie Twoja koncentracja opadnie, będziesz czuć duże zmęczenie i znużenie. Wtedy właśnie dobrze jest mieć swoją odskocznię, która pozwoli Ci zebrać siły na dalszą naukę. Poza tym pasja nas rozwija i daje dużo radości, i nic nie może się z tym równać.

Po drugie: zadbaj o sen.

Pierwszym, co od lat obserwuje u uczniów w klasie maturalnej jest rezygnowanie ze snu na rzecz nauki. Pamiętaj, że to nie jest dobry pomysł. Powinnaś/ powinieneś spać minimum 7 godzin. Dzięki temu Twoja koncentracja pozwoli Ci przyswoić więcej wiedzy. 

Unikniesz też częstych przeziębień, którym sprzyja brak snu. W końcu kiedy chorujesz, możesz mieć średnio 2 tygodnie wyjęte z życia, w których nie uda Ci się przyswoić wiedzy. Zaufaj mi, sen jest naprawdę ważny.

Po trzecie: zadbaj o dobry plan nauki.

Plan nauki pozwala ogarnąć rzeczywistość. Wiesz ile masz przed sobą, realizujesz kolejne kroki, które prowadzą Cię prosto do celu! W tym wszystkim chodzi o to, że siadasz jeden raz, dzielisz materiał na mniejsze partie, rozkładasz to w konkretnym czasie i możesz działać!

Daje to ogromny komfort i kontrolę nad postępami. Bez planu można się łatwo zgubić. Będziesz wtedy działać w trybie nieregularnym, a przed samą maturą może się okazać, że nie zdążyłaś/łeś z połową rzeczy.

Dlatego właśnie taki plan jest bardzo ważny.

Czy trudno takie coś przygotować? Myślę, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Tym bardziej w obliczu aneksów do aneksów, do aneksów, do podstawy programowej. Ale nie martw się! Na szczęście tę robotę wykonałam za Ciebie.

Piękny, praktyczny i uwzględniający wszystko co trzeba plan nauki matematyki do matury czeka na Ciebie i otrzymasz go, jeśli zapiszesz się na bezpłatne zajęcia dla maturzystów, które odbędą się 3 i 4 września.

Rozkład jazdy:

⭐ 3.09.2022, godzina 11:00 „Jak zaplanować naukę w roku szkolnym 2022/2023 do matury z matematyki.”

⭐ 4.09.2022, godzina 18:00 „5 trików matematycznych, dzięki którym klasa maturalna będzie prostsza.”

Kliknij link poniżej i zapisz się już teraz!

Do zobaczenia.

Nie wiesz od czego zacząć?

Dołącz do newslettera i odbierz BEZPŁATNE NOTATKI z matematyki. Dzięki nim zdobędziesz więcej punktów na maturze 2023!

Używamy ciasteczek, aby Twoje doświadczenia ze stroną były perfekcyjne. Jeśli masz więcej pytań, sprawdź politykę prywatności.