fbpx
Darmowa dostawa od 99 zł

Matura poprawkowa z matematyki 2022

Wyniki matury już 5 lipca 2022 o godz. 8:30, a Ty już obawiasz się, że nie zdasz? W tym artykule przedstawię Ci najważniejsze informacje, co zrobić jeśli nie udało Ci się zdać matury z matematyki.

Kiedy jest poprawka z matematyki i kto może do niej podejść?

Każdy maturzysta, któremu nie udało się zdobyć co najmniej 30% punktów z jednego z obowiązkowych przedmiotów, może podejść do matury poprawkowej. Odbędzie się ona 23 sierpnia 2022 r. o godzinie 9:00.

Termin poprawkowy jest przeprowadzany dla tych zdających, którzy w maju/czerwcu przystąpili do wszystkich przedmiotów ‎obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej.‎ W terminie poprawkowym nie przeprowadza się części ustnej.

Ile punktów trzeba uzyskać, by zdać maturę poprawkową?

Aby zdać maturę z matematyki należy otrzymać 30% punktów. Więc aby zdać musisz zdobyć minimum 14 punktów.

Gdzie znaleźć wymagania egzaminacyjne, na podstawie których przeprowadzany jest egzamin?

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące wymagań egzaminacyjnych można znaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w zakładce Informatory.

Jak się przygotować do poprawki z matmy i nie zwariować?

Najważniejsze co musisz zrobić, to wybrać sposób nauki, który będzie dla Ciebie najlepszy. Oto kilka pomysłów na skuteczną poprawę egzaminu maturalnego: korepetycje, repetytoria, filmiki na YT, ja ze swojej strony polecam książkę – Pewniaki Maturalne oraz kurs online z matematyki, gdzie masz pełne moje wsparcie.

Drugą ważną rzeczą jest ustalenie planu nauki. Musisz wybrać czego chcesz uczyć się w pierwszej kolejności, co jeszcze musisz powtórzyć, a co możesz odłożyć na później.

Trzecia kwestia – to podzielenie materiału na mniejsze partie. Dzięki temu będziesz mieć plan dostosowany do siebie. Będziesz mieć kontrolę nad całym procesem nauki. Taki plan usprawnia i przyspiesza pracę. Pomaga się lepiej zorganizować, dzięki czemu przy podobnym nakładzie czasu uzyskuje się lepsze efekty.

Co zrobić w sytuacji, kiedy nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie?

Zaplanuj co zrobić w sytuacji, kiedy nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie. Wtedy warto mieć już wcześniej zaplanowany kontakt na przykład z koleżanką, kolegą, którzy będą w stanie Ci pomóc. Kiedy poprosisz przed przygotowaniami, na pewno chętnie pomogą.

Możesz też skorzystać z kursu maturalnego na naszej stronie, ponieważ w naszych kursach masz możliwość zadawania pytań pod każdą lekcją. Odpowiadam tak szybko, jak to tylko możliwe. Ponadto na platformie masz też ze mną bezpośredni kontakt. Dzięki temu cały czas czujesz się bezpiecznie i możesz skupić się na efektywnej nauce.

Zaproszenie na webinar poprawkowy

Przychodzę do Ciebie również z ważną informacją. Chciałabym Cię zaprosić na bezpłatny webinar poprawkowy, który odbędzie się 5 i 6 lipca 2022 r. o godzinie 12:00 na kanale Pracowni Literackiej.

Niezależnie od tego, czy Ci się uda zdać egzamin maturalny, czy nie, zapisz się na bezpłatne spotkanie – tutaj. Wtedy będziesz mieć pewność, że w razie niepowodzenia otrzymasz link do spotkania, a podczas spotkania nasze pełne wsparcie i cenne wskazówki na to, jak poprawić maturę.

Nie wiesz od czego zacząć?

Dołącz do newslettera i odbierz BEZPŁATNE NOTATKI z matematyki. Dzięki nim zdobędziesz więcej punktów na maturze 2023!

Używamy ciasteczek, aby Twoje doświadczenia ze stroną były perfekcyjne. Jeśli masz więcej pytań, sprawdź politykę prywatności.