fbpx
Darmowa dostawa od 99 zł

Nie rozumiesz matmy?

Zastosuj te 3 wskazówki i napisz maturę na minimum 60%!

Wskazówka numer 1!
Skup się na zadaniach zamkniętych.

Na maturze 2023 większość punktów będzie można zdobyć na zadaniach zamkniętych! Więc mam tutaj dla Ciebie TURBOmiłą poradę: skup się na tym co jest prostsze😁. To prawie tak, jakbym Ci powiedziała: ,,Aby schudnąć, jedz więcej ciasteczek’’.

Chodzi o to, że uczeń – z niewiadomego powodu myśli (i to jest błędne przekonanie), że jeśli będzie się łapać tylko za najtrudniejsze zadania, to wtedy wszystko się uda. A to tak nie działa, a wręcz jest szkodliwe.

Tak więc opanuj bardzo dokładnie najprostsze tematy, takie jak: wzory skróconego mnożenia, proste równania i nierówności. Zadbaj o nieskazitelną wiedzę z potęg i pierwiastków. Ogarnij podstawowe, najważniejsze typy zadań z ciągów, trygonometrii, prawdopodobieństwa, funkcji kwadratowej – a będzie naprawdę dobrze!

Wskazówka numer 2!
Ucz się matmy tak, jak trzeba.
Zapytasz: czyli jak?

Przede wszystkim pamiętaj, że matma nie lubi pośpiechu. Zaczynaj zawsze od przykładów absolutnie najprostszych, stopniowo zwiększaj poziom trudności.

Bardzo często zdarza się, że ucznia w postępie blokują proste rzeczy, takie jak ułamki zwykłe, równania. Daj sobie czas, nadrób te tematy i wtedy ruszaj dalej z nauką!

Jeśli jakieś zadanie sprawia Ci problem i wiesz, że jest ważne, postaraj się znaleźć rozwiązanie (na YT, poproś kolegę, koleżankę o wytłumaczenie, korepetycje są także ok). Kiedy już zrozumiesz, jak rozwiązać dane zadanie, przepisz jego treść i rozwiązanie do specjalnego zeszytu.

Wróć do tego zadania za jakiś czas, a najlepiej przed samą maturą. Sprawdź, czy bez podglądania dasz radę je teraz rozwiązać. Jeśli nie, to spokojnie podejrzyj rozwiązanie i znów za jakiś czas wróć do tego zadania.

Wskazówka numer 3!
Nie ufaj książkom…

Twoje książki były przygotowane pod maturę według podstawy programowej. Dokładnie tak – z całą pewnością realizowaliście też materiał na lekcjach. Natomiast Ty napiszesz maturę według WYMAGAŃ EGZAMINACYJNYCH. To TURBOważne, bo nie wszystko, co przerabialiście na lekcjach, pojawi się na maturze. Warto się skupić na tym, co kluczowe i pewne. Wtedy zaoszczędzisz czas i mnóstwo frustracji!

Istotne jest też to, że zarówno w podręcznikach szkolnych, jak i w różnego rodzaju repetytoriach znajdziesz typy zadań, całe tematy, które Cię nie obowiązują.

Jak się w tym wszystki połapać? Zapisz się na bezpłatne webinary dla maturzystów, które poprowadzę 3 i 4 września i zgarnij przy okazji PLANERY, na rok szkolny 2022/ 2023, w którysz wszystko Ci rozjaśnie!

Rozkład jazdy:

⭐   3.09.2022, godzina 11:00  „Jak zaplanować naukę w roku  szkolnym 2022/2023 do matury z matematyki.”

⭐   4.09.2022, godzina 18:00  „5 trików matematycznych, dzięki którym klasa maturalna będzie prostsza.”

Nie wiesz od czego zacząć?

Dołącz do newslettera i odbierz BEZPŁATNE NOTATKI z matematyki. Dzięki nim zdobędziesz więcej punktów na maturze 2023!

Używamy ciasteczek, aby Twoje doświadczenia ze stroną były perfekcyjne. Jeśli masz więcej pytań, sprawdź politykę prywatności.