fbpx
Darmowa dostawa od 99 zł

Wakacje czasem rozwoju

To pierwszy wpis na tego bloga, więc tym bardziej jestem podekscytowana, że mogę także na BLOGU spotkać się z Tobą na dłużej.

 

Za oknem pełne słońce, delikatny wietrzyk w powietrzu i okulary na nosie. Jednym słowem: wakacyjny klimat. Chciałoby się wyłożyć na plaży i nie robić nic. Pytanie jednak, czy serio da nam to prawdziwą radość?

Czym tak naprawdę są wakacje?

Wakacje to czas wolny od SZKOŁY. Nie musi być to czas wolny od naszego rozwoju. Powiem więcej: jest to idealny czas, by stać się panią (panem) swojego losu i nauczyć się rzeczy, jakie naprawdę nas interesują!

Po co mi praca w czasie wakacji?

Problemem, z jakim spotykają się młodzi ludzie, jest to, że często nie wiedzą, co chcą w życiu robić, czym się dokładnie zająć. Nie ma się co dziwić, bo to nie łatwe decyzje. Możesz się zdać na los, na przypadek i zobaczyć, gdzie Cię wiatr poniesie. Istnieje wtedy jednak dość duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz się wśród ludzi i w miejscach, gdzie nie czujesz się dobrze, nie czujesz się sobą, a praca jaką wykonujesz, dobija Cię i odbiera Ci radość życia.

Możesz też intensywnie poszukiwać swojej drogi, badać grunty, ZDOBYWAĆ DOŚWIADCZENIA. Dzięki podejmowaniu różnych aktywności poznajesz siebie, swoje zalety i wady. Uczysz się, rozwijasz różne kompetencje. Dowiadujesz się jaka praca daje Ci radość, a jaka doprowadza do furii.

Cóż ja mogę o tym wiedzieć?

Kelnerka, konsultanta kosmetyków, tajemniczy klient, head hunter, wokalistka, wolontariusz, twórca projektów społecznych, korepetytor, wydawca książki, właściciel sklepu internetowego, twórca kursu online.

To chyba wszystkie zawody, jakie wykonywałam. Piszę Ci o tym, bo łatwiej będzie Ci zrozumieć na konkretnym przykładzie, jak te z pozoru odrębne puzzle, mogą pomóc człowiekowi się ukształtować. Szczerze polecam, by samemu podejmować różne aktywności, bo każda nas czegoś uczy  i pomaga nam zrozumieć, co nas buduje i sprawia, że jesteśmy lepsi, a co nas dobija i odbiera radość.

Kelnerka – dzięki temu nauczyłam się pracy w zespole, wytrwałości, nauczyłam się wartości pieniądza, nauczyłam się rezygnować z przyjemności na rzecz obowiązku

Konsultantka kosmetyków – dowiedziałam się tu wiele o sobie. Na przykład tego, że w życiu nie będę sprzedawać produktów, w które sama nie wierzę (więc jak teraz mówię Wam, że mój kurs z matematyki jest świetnym narzędziem do przygotowania do matury, to tak naprawdę jest!)

Tajemniczy klient – wymagano tutaj mojej samoorganizacji; musiałam też nauczyć się zwracać uwagę na szczegóły; pracowałam z gotowymi wzorami dokumentów, które musiałam rzetelnie wypełnić i było to świetne obycie się z prowadzeniem dokumentacji z prawdziwego zdarzenia

Head hunter – pracowałam 3 miesiące w korporacji jako łowca talentów wśród programistów; od dziecka marzyłam o pracy w korporacji…. A to było najcenniejsze doświadczenie w moim życiu, bo dowiedziałam się, że ta praca absolutnie nie jest dla mnie!

Wokalistka – do tego zawodu musiałam być prawdziwą panią swojego głosu. Nauczyłam się nie tylko śpiewać, ale także mówić tak, by było to interesujące dla słuchaczy. Świadomie moduluję głosem tak, by sprawić, żeby matematyka nie usypiała, a wręcz dostarczała pozytywnych emocji. Dzięki temu Ty – jako uczeń – masz po prostu więcej motywacji. Kurs online, który nagrałam, zdobył wiele pozytywnych opinii. Uczniowie mówili, że sami się dziwią, że siedzą godzinami nad kursem i nie mają dość matematyki – wręcz chcą więcej i więcej!

Wolontariusz i twórca projektów – tutaj nauczyłam się, jak formalnie pozyskuje się środki z Unii Europejskiej na piękne przedsięwzięcia; poznałam wielu cudownych i inspirujących ludzi, którzy nauczyli mnie patrzeć w szerszej perspektywie; prowadziłam ważne konferencje, które wymagały ode mnie, chociażby dobrego planowania czasu wypowiedzi i budowania scenariuszy wydarzenia; pomagałam w tworzeniu projektów; a najważniejsze: dzięki tej pracy uwierzyłam mocno w siebie, bo widziałam, jak odpowiedzialne rzeczy trafiają na listę moich obowiązków. Dowiedziałam się też tutaj, że nie istnieją takie słowa jak „nie da się”!

Korepetytor – dzięki temu dowiedziałam się, że to, co najlepiej mi w życiu wychodzi, to przekazywanie wiedzy innym; to praca, której oddałam serce. Mogę tu wykorzystać swoje umiejętności organizatora, emisję głosu, świadomość tego, że nie istnieją słowa „nie da się”. Bycie korepetytorem doprowadziło mnie do napisania i wydania książki „Pewniaki Maturalne”, do stworzenia super skutecznego kursu online, do założenia sklepu internetowego, którego prowadzenie, to czysta przyjemność! Szkolę również innych korepetytorów, by sposób, w jaki uczy się w Szach MAT (z pełną wiarą w ucznia, z cierpliwością i kompetentnie) mógł nieść się w świat!

Po co Ci o tym wszystkim piszę?

Mówię Ci o tym byś wiedziała, że naprawdę warto podejmować wysiłek i zdobywać doświadczenia. Uczenie się może dawać naprawdę ogromną radość. Pamiętaj też, że wszystko to robisz dla SIEBIE. Byś mogła poznać siebie, rozwinąć umiejętności, ukształtować się.

Najważniejsze jest jednak to, że wysiłek, jaki podejmujesz, prowadzi Cię ostatecznie do tego, że zdobywasz pracę, jaka daje Ci prawdziwe szczęście. Biorąc pod uwagę to, ile czasu spędzamy w pracy (DUŻO!), warto trafić do miejsca, w którym NAPRAWDĘ chcemy być.

Nie wiesz od czego zacząć?

Dołącz do newslettera i odbierz BEZPŁATNE NOTATKI z matematyki. Dzięki nim zdobędziesz więcej punktów na maturze 2023!

Używamy ciasteczek, aby Twoje doświadczenia ze stroną były perfekcyjne. Jeśli masz więcej pytań, sprawdź politykę prywatności.